Tüm Hukuki İhtiyaçlarınızda
Akademik ve Profesyonel Hizmet

Aksoy Hukuk Bürosu, hem Türk hukukunun hem uluslararası hukukun farklı alanlarında ihtiyacınıza en uygun şekilde her türlü yardıma hazırdır.

Çalışma Alanları

AKSOY HUKUK, İzmir merkezli bir hukuk bürosudur. Büromuz özellikle deniz ticareti hukuku, uluslararası ticaret hukuku, sigorta hukuku ile taşıma ve lojistik hukuku alanlarında hizmet vermektedir. Hukuk Büromuzda yukarıda sayılanlara ilave olarak ticaret hukuku, sözleşmeler hukuku, iş hukuku, aile hukuku, sağlık hukuku, miras hukuku, şirketler hukuku alanlarında da üst düzey hukuki hizmet sunulmaktadır.


Profesyonel Hizmet

.AKSOY HUKUK, kendisine başvuran kişilere hukuki yardımda bulunurken özenli davranmakta, hukuki problemlerinin çözümüne uygulama, mahkeme kararları ve akademik değerlendirmeleri harmanlayarak ulaşmaktadır. Bu manada AKSOY HUKUK, özellikle bazı hukuki meselelerin halli için, o alanın uzmanı hukukçulara başvurulması gerektiği inancındadır.

İşbirliği

AKSOY HUKUK, İzmir merkezli faaliyet göstermekte ise de, Türkiye’nin belli başlı şehirlerinde, özellikle de İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, Mersin ve Trabzon’daki çözüm ortakları sayesinde geniş hukuki yardım imkanı sunmaktadır. Bununla birlikte uluslararası uyuşmazlıkların halli noktasında, AKSOY HUKUK, dünya başkentlerindeki saygın hukuk büroları, avukat ve akademisyenler ile irtibat halindedir.

Hukuki Yardım

 AKSOY HUKUK, dava takibi, tahkim, arabuluculuk, sözleşme hazırlanması ve kontrolü ya da hukuki danışmanlık gibi ihtiyaçlarınızda yardıma hazırdır. Detaylı bilgi ve hukuki yardım talebi için iletişim sayfasındaki bilgileri kullanarak randevu alabilir ya da doğrudan elektronik posta gönderebilirsiniz.

Güncel Gelişmeler | Blog

[:tr]Anlaşmalı boşanma müessesesi 4721 sayılı Türk Medeni Kanununun 166. maddesinin üçüncü fıkrasında düzenlenmiştir. Hükme göre evli olan bireylerin anlaşmalı boşanma davası ile evlilik birliğini sona erdirebilmesi için birtakım koşulların birlikte varlığı gerekmektedir. Türk Medeni Kanunu m. 166/III: “Evlilik en az bir yıl sürmüş ise, eşlerin birlikte […]
[:tr]Sigortacılık Kanununun 30. maddesinde tahkim müessesesi hükme bağlanmıştır. Hükme göre, “Sigorta ettiren veya sigorta sözleşmesinden menfaat sağlayan kişiler ile riski üstlenen taraf arasında sigorta sözleşmesinden doğan uyuşmazlıkların çözümü amacıyla Birlik nezdinde Sigorta Tahkim Komisyonu oluşturulur. Sigortacılık yapan kuruluşlardan, sigorta tahkim sistemine üye olmak isteyenler, durumu yazılı […]
[:tr]30 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazetede Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararları yayınlanmıştır. Kurul, 25/11/2021 tarihli ve 1232 sayılı kararıyla “Finans Davaları” kavramını ortaya atarak izah etmiş, ayrıca finans davalarına bakmakla görevli mahkemeleri belirlemiştir. Buna göre; l) 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 4. maddesinin birinci fıkrasının […]